Kuşadası’na gitmek istediğinizde görmeniz gereken Kuşadası gezilecek yerleri dahilinde bulunan Dilek yarımadası Milli Parkı, Kuşadası’na yirmi sekiz kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kuşadası gezilecek yerler programınızda yer alan Milli Park’a ulaşmak için Güzelçamlı’dan geçmeniz gerekiyor.

Milli Park’ın en yüksek tepesi Dilek tepesidir, Park derin kanyonlara sahip olup vadiye bölünmüş akarsularla değişik ve cezbedici bir görünümü vardır. Milli Park olmasından kaynaklanan ve korunmasından dolayı içerisinde birçok canlıyı barındıran parkta, çeşitli hayvan ve bitki türleri vardır. Flora (bitki) ve faunasiyla (hayvan) Türkiye’nin en zengin milli parkıdır Dilek yarımadası Milli parkı.

Milli Parkta yer alan harika plajlar ise faklı yörelerden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olur. Plajları görmek isteyen ve gününün büyük bir kısmını burada geçirmek isteyen ziyaretçiler, sabahın erken saatlerinde burada toplanır. Ana girişten girdikten sonra devam ettiğiniz yolun ortalama bir kilometre sonrasında sağa döndüğünüzde İçmeler koyu sizleri bekliyor olacaktır. Ağaçların gölgesinde harika zaman geçirmenin yollarını bulabilirsiniz. Dinlenmeniz bile burada yaptığınız en güzel aktiviteler arasında sayılabilir, çünkü bol oksijen ve tertemiz deniz İçmeler koyunda sizlere iyi gelecektir.

Biraz daha ilerlerseniz ortalama beş kilometre sonrasında Aydınlık koyu muhteşem kumsalı ile tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. Aydınlık koyunda da güzel ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Güzel zaman geçirmenin ötesinde iyi bir plaj alan koy, özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor.

Kavaklıburun ise çınar ağaçlarının gölgesinde zaman geçirebileceğiniz koylardan biri. Bol bol bitki türlerini görebileceğiniz, yeşillikler içinde kendiniz harika hissedebileceğiniz Milli Park çok da uzağınızda sayılmaz. Kuşadası ve yakınlarında görebileceğiniz daha birçok güzellik bulunuyor. Amacınız tatilde deniz ve güneşi görmek dışında farklı yerleri görüp tanımak ise Kuşadası sizler için harika bir yer olacaktır.

Tarihi yerlerinin güzelliği ile büyüler, denizi ve manzaraları ile harika ortamlar oluşturur Kuşadası. Günbatımının en güzel izlendiği muhteşem tepeler ve koylar barındırır. Bu güzelliklerden yararlanmak isterseniz, elinizi çabuk tutun ve Kuşadası otelleri arasından kendinize harika bir oda ayırtın.