Tüm yılın yorgunluğunu atmanın tam zamanı geldi. Tatil yerleri içinde en fazla tercih edilen ve sıcak yaz günlerinde hafif deniz esintisi ile bizleri serinleten tatil yeri olan Kuşadası, seçimlerimiz arasında olmayı hak ediyor.  Tatil zamanı geldiğinde en keyifli tatilleri geçirmek için gittiğimiz Kuşadası’nda bir çok gezilecek yer bulunuyor. Kuşadası gezilecek yerleri arasında, Kuşadası turistik yerleri ve Kuşadası tarihi yerleri de bulunuyor. Tarihi yerleri hakkında da detaylı bir bilgi alarak Kuşadası’nın geçmişi ve burada daha önceden bulunmuş olan uygarlıklar hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.
Kuşadası gezilecek yerleri arasında tatilinizi geçirdiğiniz her gün farklı bir koya ya da farklı bir tatil beldesine gidebilirsiniz. Farklı bir tatil beldesinin plajında en güzel tatil zamanınızı geçirebilirsiniz. Davutlar, size sunulan faklı seçeneklerden biridir. Milli Parka’a doğru giderken Davutlar’dan geçersiniz ve Güzelçamlı’ya doğru yol alırsınız.
Davutlar turistik bir belde olmakla beraber isminin de bir hikayesi vardır. Önceki adı Çanlı olan Davutlara iki bey yerleşmiş, birinin adı Davut diğerinin ise Cafer’miş. Sonra sonra yerleştikleri bu yerlere onların isimleri verilmiş.
Uzun bir sahili olan ve güzel bir denize sahip olan Davutlar plajı, size tatil anlamında ve deniz anlamında istediklerinizi sunar. En cezbedici hallerinin içine harika görünümlü doğal güzelliklerini de ekleyebilir ve bu yemyeşil doğasının içinde harika zaman geçirebilirsiniz. Bu halleri aklınızdan çıkmayan noktalar arasında yer alacaktır. Kaplıcasından da faydalanabilir sağlık açısından yararlı olan bir tatil geçirebilirsiniz.
Davutlar tarihi yerleri ile de renkli bir tatil beldesine sahip, Fındıklı Kale tarihi yerleri arasında yer alıyor. Bizans döneminde daha fazla önem kazanmış olan kalenin aslında daha önceki dönemlerde yapılmış olabileceği düşünülmektedir. Ancak yapı teknikleri Bizanslı’ların kullandıklarına benzemektedir.
Kuşadası tarihi yapıları içinde halk arasında Kurşunlu Manastırı olarak bilinen manastır, tarihle doğanın iç içe bulunduğu bir güzelliktir. Sekizinci yüzyılda dinsel gücü fazla olan yerler arasında yer almıştır. Adının nereden geldiği kesin olarak bilinmese de İkinci yüzyılda Bizanslı’lara ait olduğu sanılmaktadır.
Tarih ve doğa ile baş başa bir tatil istiyorsanız Davutlar sizi Kuşadası’nda bekliyor.